Çelik Kapı Lambirileri

Egzotik bir dokunuş ile şık olmayı tercih edenlere, İroko lambiriler ile hayata açılan bir ürün sunuyoruz. Doğal haliyle oldukça dayanıklı olan iroko ağacı, dayanıklılığı artarak birçok özellik kazanmaktadır.

Orta Afrika bölgesinde yetişen okume ağacı dayanıklı ve hoş bir görüntüye sahiptir.

Ayouns Batı Afrika; Liberya, Fildişi Sahili, Gana, Nijerya, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Gabun, Kongo da yetişir. İç ve dış cephe kaplamasında ve kapılarda kullanılır.

Rengi hafif esmer ve biraz mat, yaş damarları yada hareleri oldukça kalın ve geniş, hamur yapısı sert fakat sıkı, kuturları oldukça büyük olan Amerikan çam ağacı dış cephe kaplama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ahşabın dış ortamda yaşadığı olumsuz özellikleri (çürüme, böceklenme, dönme, bükülme vb.) minimize etmek veya ortadan kaldırmak için 320°C fırın sıcaklığında termal modifikasyon işlemi yapılarak kapılarımızda daha uzun ömürlülük elde edilir.

Çam ağacının geleneksel yapısını inovatif bir çözüm ile mekanlarınıza taşıyoruz. Asırlardır en çok kullanılan ağaç türü olan çam ağacı, dış mekanlarda eşsiz bir güzelliğin yanında optimum fayda sağlar, doğal görünümden vazgeçemeyenler için en ideal ve ekonomik çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Limba ( Frake) Kongo, Gabon ve fildişi kıyılarında yetişen bir ağaçtır. Sarımsı beyaz ve sarı tonlarındadır. Dayanıklı bir ağaç türü olup dış etkenlere karşıda sağlam bir yapıya sahip olduğundan kapı ve çelik kapılarda kullanılır.