Panel Kapı Malzemeleri

Doorpan, kapı üreticisine sağlam, verimli ve hızlı üretim imkanı sunar. Doorpan hazır kapı panelleri çevre dostu olup zengin model ve ölçü seçenekleriyle uygulamada sunduğu kolaylık ile tercihte bir numaradır. Orijinal ürün damgası ile taklitlerinden ayırt edebilirsiniz. DOORPAN’ın üretiminde yüksek kaliteli, yeni kesim odun kullanılır. Yüksek kaliteli odun temini, yüksek kaliteli panelin ilk ve en önemli aşamasıdır. Odun, rafineriden geçirilip lif haline getirilir, tutkal ve diğer kimyasallarla karıştırılarak serme işlemine tabi tutulur. Çok katlı preste şekillendirilerek estetik görünümlü, düz, ağaç veya fantezi yüzeyde panel olarak üretilir. 2, 3, 4 ve 6 göbekli seçenekleri olan DOORPAN kapı panelleri, her türlü son kat boya ve cilaya uygun su bazlı astar boya ile iki kat boyanarak ambalajlanır. Kullanılan astar boya, kapı üretimi sırasında oluşabilecek siyah metal çizikleri önleyici “anti metal marking” özelliğine sahiptir. DOORPAN kapı panelleri ile yangına dayanıklı, ağır tip, ses izolasyonlu gibi özel kapılar üretilebilir. DOORPAN katlanabilir panelleri ile alan sorunu yaşanan yerlerde, oda bölmelerinde ve gardroplarda kolay çözüme ulaşılır. Oda içinde fazla ışığa ihtiyaç duyulduğunda panellere cam uygulaması yapılabilir.

Kapı pervazı kapılarda şık bir görüntü oluşturmak için kullanılan bir üründür. Kapılar evlerimizde güvenli bir şekilde yaşam sürmemizi sağlayarak ısı faktöründe kolaylık sağlamaktadır. Kapı pervazları yalıtım konusunda son derece uzman ürünlerdendir. Fakat odanın ısısını tam olarak korumada ve kapılarınıza daha şık bir görüntü ile gözükmesinde çok büyük rol oynamaktadır. Bu parçaların başında önemli olarak kapı pervazları gelmektedir. Kapı pervazları kapı ile duvar arasındaki boşluğu kapatmak amaçlıda kullanılan parçadır. Düz ve geçmeli pervaz olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Kapı imalatında kullanılan kağıt petek kapıya hafiflik, dayanıklılıkta mukavemet ve kolay üretim olanağı sağlar. Firmamız kapı imalatçı ve satıcılarına istenilen her ölçüde kağıt petek tedarik eder.